ICP-OPTİK EMİSYON SPEKTROMETRESİ

ICP 3000 , bir çok farklı materyal içerisinde 70 elementi çok yüksek hassasiyette dedekte edebilmektedir. Araştırma merkezlerinde, üniversitelerde,jeoloji, metalurji, çimento, petrol, kimyasal uygulamalarda, su ve çevresel analizlerde, gıda ve bitkisel kaynaklarda metal kalıntısı analizlerinde sıklıkla kullanılmaktadır.

Tam Otomatik Kontrol; Cihaz açma kapama düğmesi dışında tamamen bilgisayar ve Windows bazlı yazılım ile kontrol edilmektedir.

Peristaltik Pompa; İhtiyaca göre hızı ayarlanabilir yapıda, 12 makaralı ve 4 kanallı yüksek hassasiyetli peristaltik pompa. Düzenli ve stabil numune girişi, ayarlanabilir akış ve atık miktarları ile maksimum stabilizasyon.

Otomatik Gaz Akış Kontrolü; Plazma gazı, taşıyıcı gaz ve yardımcı gaz akışları için, gelişmiş MFC (Kütle Akış Kontrol) sistemi. 

Hassas Dalga Boyu Konumlandırma; Akıllı hassas otomatik dalga boyu kalibrasyonu algoritması ile ilave pik kalibrasyonuna ihtiyaç duymadan hassas ölçümler. 

Yüksek Analiz Hızı

Güçlü ve Gelişmiş Yazılım

Gelişmiş Numune Örnekleme Sistemi

Özel Optik Sistem; Echelle Prizma ve çapraz dağılımlı tip polikromatör yapısı, özel optik dizayn tasarımı ile optimize edilmiş ve bu sayede mükemmel sonuçlar elde edilmesi sağlanmıştır.  Hareketli olmayan optik bileşenler ile uzun zaman stabilizasyonuna ulaşılmıştır. “Ultra Low Stray Light” teknolojisi ile arka plan girişimleri azltılmış ve analiz hassasiyeti arttırılmıştır. 

Teknik Özellikler Skyray ICP3000
Çözünürlük <6.8pm@200nm
Dedektör Ebatları 28mm×28mm, * piyasadaki en geniş dedektörlerden biri
Dalga boyu aralığı 175-900nm standart (165-900nm opsiyonel DUV kiti ile)
Dinamik aralık Dinamik aralık 10^8 e ulaşabilir.
Numune girişi Konsantrik nebülizör, Scott püskürtme odası / Siklon püskürtme odası
Peristaltik pompa 12 makaralı, 4 kanal, sürekli ayarlanabilir pompa hızı
RF jeneratörü 27.12MHz, 700-1600W 2W artış.

 

Stray light 10000 ppm Ca çözeltisinin eşdeğer arka plan konsantrasyonu As189.042 nm’de 2 ppm’den düşüktür.
Yazılım Skyray yazılımı, kullanımı kolaydır ve sezgiseldir; kalitatif, yarı kantitatif ve kantitatif analiz, alet teşhisi, akıllı optimizasyon, esnek tam spektrumlu araştırma fonksiyonu, güçlü çevrimdışı yeniden işleme, bilimsel zeka arka plan düzeltmesi ve girişim iptali algoritması analizin daha profesyonel ve doğru olmasını sağlar. WinXP / Win7 / Win8’i destekler

  • Ağır metal analizleri
  • Su ve atıksu analizleri
  • Gıda analizleri
  • Mineral ve metal analizleri
  • Petrokimya